Besättning // campusbokhandeln.se

Hos Campusbokhandeln hittar du över 69 000 nya och begagnade böcker. Ett smart, billigt och miljövänligt sätt att både köpa och sälja kurslitteratur.

Sälj böcker

Om Campusbokhandeln

Besättning

Fredrik Hagenius, vd

Fredrik har studerat företagsekonomi och juridik vid Örebro universitet och Handelshögskolan vid Göteborgs universitet.

Vid sidan av sitt långvariga engagemang i Campusbokhandeln har Fredrik bl a även startat och byggt upp Young Entrepreneurs of Sweden.

Fredrik brinner för att skapa en positiv skillnad i världen med fokus på entreprenörskap och klimatfrågor.

Fredrik Hagenius på Linkedin.

E-post: fredrik@campusbokhandeln.se


Göran Söderkvist, butikschef Göteborg

E-post: goran.soderkvist@campusbokhandeln.se


Nils Salomonsson, coo

Nils har en civilekonomexamen från Luleå tekniska universitet, samt utbytesstudier från The Hong Kong Polytechnic University. Nils kommer närmast från HelloFresh, ett Rocket Internet Venture bolag där han har arbetat med logistik och marknadsföring på kontoren i Sydney respektive Toronto.

E-post: nils.salomonsson@campusbokhandeln.se


Hedvig Sylwan, social media & communications manager

E-post: hedvig.sylwan@campusbokhandeln.se


Sofie Alvers, butikschef Karlstad

E-post: sofie.alvers@campusbokhandeln.se


Eric Olofsson, butikschef Lund

E-post: eric.olofsson@campusbokhandeln.se


Felicia Sandberg, butikschef Uppsala

E-post: felicia.sandberg@campusbokhandeln.se


Zebastian Wikestad, butikschef Växjö

E-post: zebastian.wikestad@campusbokhandeln.se


Ramn Grewal, butikschef Stockholm

E-post: ramn.grewal@campusbokhandeln.se


Lenita Pettersson, butikschef Örebro

E-post: lenita.pettersson@campusbokhandeln.se


Söker...