Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Sensation and Perception | 2:a upplagan
- Inbunden, Engelska, 2016
- Författare: Steven Yantis, Richard A. Abrams
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas inom 0-2 vardagar
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Fler utgåvor
Beskrivning
Undergraduate Psychology students taking modules in Cognitive Psychology or Sensation and Perception
Om denna bok
Sensation and Perception av Steven Yantis och Richard A. Abrams är en Inbunden bok med 592 sidor på Engelska. Detta är den 2:a upplagan som utgavs 2016 av Springer Nature.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Sensation and Perception begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 44% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 499 kr medan nya kostar 889 kr – en besparing på 390 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 4 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
Boken är särskilt populär inom Religion-programmen.
Produktinformation