Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
On Television | 1:a upplagan
- Häftad, Engelska, 1999
- Författare: Pierre Bourdieu, Priscilla Parkhurst (TRN) Ferguson
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas inom 0-2 vardagar
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Skickar snabbt
Toppsäljare
Beskrivning
"An unremitting assault on the impact and pretensions of television [that] demolishes conventional arguments". (Libri)
Om denna bok
On Television av Pierre Bourdieu och Priscilla Parkhurst (TRN) Ferguson är en Häftad bok med 112 sidor på Engelska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 1999.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp On Television begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 33% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 123 kr medan nya kostar 184 kr – en besparing på 61 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 1 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
- Lunds universitet: SOCA71
Produktinformation