Avhandling i revolutionär psykologi | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2017
- Författare: Samael Aun Weor
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
?nnan Vetenskapen, Filosofin, Konsten och Religionen separerades för att glida isär, regerade PSYKOLOGIN suveränt över alla ANTIKA MYSTERIESKOLOR.
I en höjdpunkt av misärerna, har den moderna tidens tillbakagående och reaktionära Psykologi förlorat meningen med dess existens och varje direkt kontakt med dess verkliga ursprung, vilket är beklagansvärt.
I dessa tider av sexuell degenerering och fullständig förslitning av sinnet, är det inte bara omöjligt numera att definiera med absolut exakthet termen PSYKOLOGI, utan dessutom ignoreras i själva verket Psykologins fundamentala frågor.
När vi alla begripit fullt ut och i alla NIVÅER av SINNET, hur viktig studien av människan är utifrån den nya aspekten av MEDVETANDETS REVOLUTION, kommer vi då förstå att Psykologi är studien av principerna, lagarna och faktumen som är innerst inne relaterade till den RADIKALA och slutgiltiga OMVANDLINGEN av PERSONEN.
Om denna bok
Avhandling i revolutionär psykologi av Samael Aun Weor är en Inbunden bok med 176 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2017 av Endon Gnosis Publishing house.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Avhandling i revolutionär psykologi begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation