Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Med båt genom Europas kanaler : Donau, Rhen och Rhône | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2010
- Författare: Lars Hässler
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Toppsäljare
Beskrivning
Boken Med båt genom Europas kanaler är en kombinerad reseberättelse och seglingsbeskrivning där personliga reflektioner blandas med matnyttig information. Den är praktiskt inriktad och ger en mängd tips till den som vill besöka Europa genom att leva kanalliv.
Lars Hässler berättar medryckande om livet ombord på S/Y Jennifer och om de många historiska platser de passerar. På färden genom Europa gör S/Y Jennifer strandhugg i metropoler och gastronomiska centrum. På vindlande floder och kanaler når man också de små byarnas charm. Viktiga fakta finns samlade i ett appendix i slutet av boken, med en presentation av alternativa kanalvägar, distanser och viktiga tips. Boken är ett måste för dem som vill nå Europas hjärta med båt.
Om denna bok
Med båt genom Europas kanaler : Donau, Rhen och Rhône av Lars Hässler är en Inbunden bok med 231 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2010 av Norstedts.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Med båt genom Europas kanaler : Donau, Rhen och Rhône begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 98% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 301 kr medan nya kostar 13,428 kr – en besparing på 13,127 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation