Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Genus och det akademiska skrivandets former | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2007
- Författare: Mona Livholts, Maria Jönsson, Annelie Bränström Öhman, Ann-Catrine Eriksson
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Skickar snabbt
Toppsäljare
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Detta är en bruks- och inspirationsbok som vill problematisera och kritiskt reflektera kring förhållandet mellan text och form, kropp och rum, i det vetenskapliga skrivarbetet.
Boken, som är indelad i de två huvudavsnitten Inblickar och Utblickar, ger prov på både individuella och kollektiva skrivstrategier.
Boken vänder sig till alla som är intresserade av skrivande, och särskilt det skrivande som bedrivs i olika akademiska sammanhang.
Om denna bok
Genus och det akademiska skrivandets former av Mona Livholts, Maria Jönsson, Annelie Bränström Öhman och Ann-Catrine Eriksson är en Häftad bok med 155 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2007 av Studentlitteratur.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Genus och det akademiska skrivandets former begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 32% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 86 kr medan nya kostar 127 kr – en besparing på 41 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 4 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
Boken är särskilt populär inom Samhälle & politik-programmen.
Produktinformation