Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Bedömning av svenska som andraspråk - En analysmodell baserad på grammatiska utvecklingsstadier | 2:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2021
- Författare: Gisela Håkansson, Anna Flyman Mattsson
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas nästa vardag
Beskrivning
Om denna bok
Bedömning av svenska som andraspråk - En analysmodell baserad på grammatiska utvecklingsstadier av Gisela Håkansson och Anna Flyman Mattsson är en Häftad bok med 160 sidor på Svenska. Detta är den 2:a upplagan som utgavs 2021 av Studentlitteratur.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Bedömning av svenska som andraspråk - En analysmodell baserad på grammatiska utvecklingsstadier begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 17% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 294 kr medan nya kostar 354 kr – en besparing på 60 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 9 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
- Stockholms universitet: US159U , NSS210 , NSS214 , USS100
- Göteborgs universitet: SSA111 , SSA125 , LGS211
- Uppsala universitet: 5NS187
- Malmö universitet: AS201B
Boken är särskilt populär inom Pedagogik & psykologi-programmen.
Produktinformation