Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Kirre | 2:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2011
- Författare: Gunilla O. Wahlström
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Ny säljare
Beskrivning
Läs mer
I många yrken möter man de trasiga barnen utan att egentligen ha någon djupare kännedom om deras livsvillkor. Barnen bara finns där till sammans med alla de andra, de som lever välordnade liv och som får sina behov av kärlek och trygghet tillgodosedda. När problemen tornar upp sig kommer kraven på att den som stör måste bort. Men det finns andra möjligheter.
Om författarna
Gunilla O. Wahlström är lågstadielärare med en rad påbyggnadsutbildningar i USA och England i konflikthantering samt handledarutbildning och utbildning i psykosocialt arbetssätt inom S:t Lukasstiftelsen. Gunilla O. Wahlström är välkänd som föreläsare, handledare och författare.
Om denna bok
Kirre av Gunilla O. Wahlström är en Häftad bok med 286 sidor på Svenska. Detta är den 2:a upplagan som utgavs 2011 av Liber AB.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Kirre begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 19% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 124 kr medan nya kostar 153 kr – en besparing på 29 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 5 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
Boken är särskilt populär inom Medicin, vård & fysiologi-programmen.
Produktinformation