Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Design i fokus för produktutveckling: - Varför ser saker ut som de gör? | 3:e upplagan
- Inbunden, Svenska, 2010
- Författare: Kenneth Österlin
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Toppsäljare
Fler utgåvor
Beskrivning
Läs mer
Bokens huvudavsnitt är produktsemantik, ergonomi, produktutveckling, marknadsföring och tillverkningsteknik. Den tar också upp designern och arbetsplaneringen, designhistoria, administration av designarbetet och immaterialrätt. Frågor och praktiska övningar. Boken är rikt illustrerad.
Hedersomnämnande - Årets Marknadsföringsbok 2004 av Sveriges Marknadsförbund.
Om författarna
Kenneth Österlin har mer än 30 års yrkeserfarenhet som konsulterande industridesigner inom ett brett fält av branscher och som föreläsare på högskolor.
Recensioner
”Det är pedagogiskt hanterat och roligt att fördjupa sig i – även för lekmän som ’bara’ vill veta lite mer om designämnet. Lite mer Design i fokus skulle inte skada!”
Designtidskriften Form Nr 1, 2004
Om denna bok
Design i fokus för produktutveckling: - Varför ser saker ut som de gör? av Kenneth Österlin är en Inbunden bok med 176 sidor på Svenska. Detta är den 3:e upplagan som utgavs 2010 av Liber AB.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Design i fokus för produktutveckling: - Varför ser saker ut som de gör? begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 60% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 155 kr medan nya kostar 391 kr – en besparing på 236 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.