Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Studiematerial för juridisk grundkurs : en introduktion till juridiken | 20:e upplagan
- Häftad, Svenska, 2017
- Författare: Folke & Martinson Grauers
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas inom 1-3 vardagar
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenFler utgåvor
-
Studiematerial för juridisk grundkurs (2013)
72 kr
-
Studiematerial för juridisk grundkurs (2009)
70 kr
-
Studiematerial för juridisk grundkurs (2006)
72 kr
-
Studiematerial för juridisk grundkurs (2003)
99 kr
-
Studiematerial för juridisk grundkurs (1999)
72 kr
Beskrivning
Om denna bok
Studiematerial för juridisk grundkurs : en introduktion till juridiken av Folke & Martinson Grauers är en Häftad bok med 337 sidor på Svenska. Detta är den 20:e upplagan som utgavs 2017 av Studentlitteratur.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Studiematerial för juridisk grundkurs : en introduktion till juridiken begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 41% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 161 kr medan nya kostar 275 kr – en besparing på 114 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 3 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
Boken är särskilt populär inom Juridik-programmen.
Produktinformation