Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Översättningskritik och estetisk form : jämförande studier av språk och stil i Dantes Divina Commedia och sju svenska översättni | 0:e upplagan
- Danskt band, Svenska, 2008
- Författare: Christina Heldner
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Fler utgåvor
-
Överdoser, försörjningsstrategier och riskhantering : livsvillkor för personer som injicerar narkotika (2017)
218 kr
-
Över tre oceaner : med S/Y Jennifer över Stilla havet, Indiska oceanen och Atlanten 2010-2013 (2014)
224 kr
-
Över ogästvänliga hav mot hägrande horisonter (2008)
101 kr
-
Övergången från feodalism till kapitalism (1980)
82 kr
Beskrivning
Om denna bok
Översättningskritik och estetisk form : jämförande studier av språk och stil i Dantes Divina Commedia och sju svenska översättni av Christina Heldner är en Danskt band bok med 304 sidor på Svenska. Den utgavs 2008 av Nya Doxa.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Översättningskritik och estetisk form : jämförande studier av språk och stil i Dantes Divina Commedia och sju svenska översättni begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation