Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Fly fältet | 0:e upplagan
- Danskt band, Svenska, 2017
- Författare: Jeff Kinney
- Betyg:
Välj skick:
Skickas inom 0-2 vardagar
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Toppsäljare
Verifierad säljare
Beskrivning
Bokserien "Dagbok för alla mina fans" har efter 11 delar vuxit till ett globalt fenomen med mer än 180 miljoner böcker i tryck världen över. Böckerna prisas för sin träffsäkra humor och förmåga att fånga in motvilliga läsare. Och den roliga och spännande formen med streckteckningar och "handskriven" text lockar både lässvaga och läsvana.
Greg och hans familj kastar loss från vardagen! "Kom till paradiset!" lockar reklamen för en tropisk semesterö och den slutkörda familjen Heffley hakar genast på. De flyr från vinterkylan och den annalkande julen för att få njuta av vila och värme. Några dagar i paradiset borde göra underverk för dem.
Men snart upptäcker de att den paradisiska ön är överreklamerad. Och där finns gott om semestersabotörer som kan spoliera en familjesemester: vanskliga utflyker, brännande solsveda, plågsam magsjuka och giftiga djur ... Kommer de att få sina sköna semesterdrömmar uppfyllda, eller har de hamnat mitt i en mardröm?
"En av de mest framgångsrika barnboksserier som någonsin publicerats", enligt The Washington Post. Sedan starten 2007 har böckerna snabbt klättrat på topplistorna - och ligger stadigt kvar där efter 10 år!
Om denna bok
Fly fältet av Jeff Kinney är en Danskt band bok med 224 sidor på Svenska. Den utgavs 2017 av Bonnier Carlsen.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Fly fältet begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 42% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 100 kr medan nya kostar 173 kr – en besparing på 73 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation