Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Framgångens pris | 0:e upplagan
- Pocket, Svenska, 2005
- Författare: F.Michael Connelly
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Skickar snabbt
Verifierad säljare
Toppsäljare
Beskrivning
"En riktigt spännande bok som vinner på att sträckläsas." Norrköpings TidningarHenry Pierce är en framgångsrik entreprenör inom databranschen. Han är nyskild, har flyttat in i en ny lägenhet och har nytt telefonnummer. Men någon har haft hans nummer förut. På hans telefonsvarare finns meddelanden från personer som söker en kvinna med namnet Lilly. När han börjar göra efterforskningar visar det sig att Lilly arbetar som prostituerad, men att hon är försvunnen.Pierce blir alltmer ointresserad av sitt dagliga arbete och mer och mer besatt av att försöka rädda en kvinna han aldrig har mött. Då pekar plötsligt alla spår mot att han själv skulle vara den som är orsak till hennes försvinnande."Framgångens pris är en rapp, svårsläppt bladvändare" Jury"En av de bästa thrillerförfattarna i världen ... andlöst spännande." Länstidningen SödertäljeMichael Connelly bor i Florida och är en av de mest framgångsrika kriminalförfattarna idag. I Månpocket finns även hans kriminalromaner Månskugga och Poeten.
Om denna bok
Framgångens pris av F.Michael Connelly är en Pocket bok med 359 sidor på Svenska. Den utgavs 2005 av Månpocket.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Framgångens pris begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 99% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 89 kr medan nya kostar 13,428 kr – en besparing på 13,339 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation