Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Makt och människor : europeisk statsbildning från medeltiden till franska revolutionen | 1:a upplagan
- Klotband, Svenska, 2010
- Författare: Harald Gustafsson
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Toppsäljare
Fler utgåvor
Beskrivning
Om denna bok
Makt och människor : europeisk statsbildning från medeltiden till franska revolutionen av Harald Gustafsson är en Klotband bok med 240 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2010 av Makadam förlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Makt och människor : europeisk statsbildning från medeltiden till franska revolutionen begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 45% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 106 kr medan nya kostar 191 kr – en besparing på 85 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 2 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
Boken är särskilt populär inom Historia & arkeologi-programmen.
Produktinformation