Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Sakrättens fyra huvudfall | 4:e upplagan
- Häftad, Svenska, 2016
- Författare: Stefan Zetterström
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Toppsäljare
Fler utgåvor
-
Sakrättens fyra huvudfall (2024)
304 kr
-
Sakrättens fyra huvudfall (2022)
90 kr
-
Sakrättens fyra huvudfall (2019)
72 kr
-
Sakrättens fyra huvudfall (2011)
109 kr
-
Sakrättens fyra huvudfall (2008)
59 kr
-
Sakrättens fyra huvudfall (2003)
114 kr
Beskrivning
Boken är främst avsedd för juristutbildningen i sakrätt, men även för andra som studerar och praktiserar sakrätt. Boken tar inte endast upp teoretiska frågeställningar, utan även författarens praktiska erfarenheter från handläggning av konkursfrågor vid såväl tingsrätt som advokatbyrå.
Om denna bok
Sakrättens fyra huvudfall av Stefan Zetterström är en Häftad bok med 182 sidor på Svenska. Detta är den 4:e upplagan som utgavs 2016 av Iustus.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Sakrättens fyra huvudfall begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 71% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 76 kr medan nya kostar 261 kr – en besparing på 185 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 1 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
- Högskolan Kristianstad: HA6018
Boken är särskilt populär inom Juridik-programmen.
Produktinformation