Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Snigel på glid | 1:a upplagan
- Board book, Svenska, 2022
- Författare: Hanna Albrektson
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Beskrivning
Lilla snigel beger sig iväg -- helt själv! Ett sånt äventyr! På vägen möter Lilla snigel andra sniglar, till och med såna som inte har skal. Ibland, till exempel på grusvägen, går det trögt, men på andra ställen får Lilla snigel upp en väldig fart. Faror dyker också upp -- då gäller det att akta sig!
Till slut tycker Lilla snigel att det räcker med äventyr, och vill hem igen. Men hur hittar man vägen tillbaka? Och vad är egentligen hemma, när man bär hemmet med sig på ryggen?!
Hanna Albrektson är författare och illustratör, född 1977. Hon har fängslat och charmat de yngsta läsarna med böcker som Bilar på väg, Hela fina jag och Hönan och ägget. Nu kommer en berättelse om en egensinnig och äventyrlig snigel!
Om denna bok
Snigel på glid av Hanna Albrektson är en Board book bok med 20 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2022 av Lilla Piratförlaget.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Snigel på glid begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation