Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Graven | 0:e upplagan
- Pocket, Svenska, 2020
- Författare: Lotta Lundh
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Beskrivning
Ola Jonsson, ägaren till en av Sunnes största fabriker, är försvunnen och kriminalkommissarie Erik Ljung får utredningen på sitt bord. Men fallet visar sig vara mycket svårlöst, det finns dessutom alldeles för många misstänkta.
Parallellt med utredningen kring försvinnandet stiger spänningen mellan nynazister och nyanlända i det lilla samhället och Erik och hans fru Cissi blir indragna såväl personligen som yrkesmässigt.
Graven är andra delen i serien om kriminalkommissarie Erik Ljung vid Sunnepolisen.
LOTTA LUNDH bor i Sunne och jobbar som utredare på en statlig myndighet, men drömmer om att skriva på heltid. På Lind & Co finns även del ett och tre om Erik Ljung: Familjen samt Vedergällningen.
"Sökandet är spännande och nervkittlande"
Dast Magazine, om Familjen
Om denna bok
Graven av Lotta Lundh är en Pocket bok med 286 sidor på Svenska. Den utgavs 2020 av Lind & Co förlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Graven begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation