Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Ensam i Tokyo | 1:a upplagan
- Kartonnage, Svenska, 2022
- Författare: Brian Harvey
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
I den första boken om Frank Ryan, Beethovens tia, kastades han mot sin vilja in i rollen som detektiv. I den här boken fortsätter mystiska händelser att ske i Frank Ryans närhet fast nu i en annan miljö. De två böckerna vävs också samman på ett oväntat vis, även om de går bra att läsa fristående.
Den kanadensiska författaren Brian Harvey är utbildad marinbiolog. Förutom deckarna om Frank Ryan har han skrivit böcker om biologisk mångfald i haven och om segling. Han bor i Nanaimo, British Columbia. Harvey har också studerat musik och spelar piano.
Om Beethovens tia stod det så här i BTJ:s häfte nr 6/22:
”Berättelsen utspelar sig i nutid och är mycket spännande och det hinns med både försök till stöld, oväntad död och svek. […] Språket flyter lätt genom romanen. Meningarna är lagom korta […] och översättningen är bra med enkel språkdräkt.”
Om denna bok
Ensam i Tokyo av Brian Harvey är en Kartonnage bok med 144 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2022 av Nypon förlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Ensam i Tokyo begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation