Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Scenbyte : vägen till ett yrkesliv - nya aktörer inom Hantverksutbildningen | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2022
- Författare: Gunilla Andersson Gustafsson
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Underlaget är min Licentiatavhandling som lades fram vid KTH, yrkeskunnande och Teknologi.
Boken har en berättande form i del 1, men med vetenskapliga och filosofiska reflektioner i del 2.
Forskning presenteras ofta på ett sätt som gör det svårt att sprida resultaten. I denna bok gör jag en berättelse om en mans resa genom yrkeslivet från start till pension. Därefter presenteras de reflektioner och analyser som gör materialet tillgängligt för lärare och studerade. Många yrken har liknande problem vid utbildning och lärande. Förhoppningsvis kan denna forskningspresentation ge korsbefruktning av kunskaper mellan olika yrkesutbildningar.
Om denna bok
Scenbyte : vägen till ett yrkesliv - nya aktörer inom Hantverksutbildningen av Gunilla Andersson Gustafsson är en Inbunden bok med 246 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2022 av BoD.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Scenbyte : vägen till ett yrkesliv - nya aktörer inom Hantverksutbildningen begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation