Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Nikkis dagbok #16 : berättelser om en (inte så) odräglig lillasyster | 0:e upplagan
- Danskt band, Svenska, 2025
- Författare: Rachel Renée Russell
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Fler utgåvor
-
Nikkis dagbok #12 : berättelser om en (INTE SÅ) hemlig kärlekskatastrof (2019)
191 kr
-
Nikkis dagbok #11 : berättelser om en (inte-så-vänskaplig) klasskompis (2018)
196 kr
-
Nikkis dagbok: OMG! Dagboken med allt om mig! (2018)
74 kr
-
Nikkis dagbok #10 : berättelser om en (inte så) perfekt hundvakt (2018)
191 kr
-
Nikkis dagbok #9 : berättelser om en (inte så töntig) dramaqueen (2017)
191 kr
-
Nikkis dagbok #8 : berättelser om en (inte så) evig lycka (2017)
191 kr
-
Nikkis dagbok #7 : berättelser om en (inte så glamorös) tv-stjärna (2016)
191 kr
-
Nikkis dagbok #6 : Berättelser om en (inte så lycklig) hjärtekrossare (2016)
191 kr
-
Nikkis dagbok #5 : berättelser om en (INTE SÅ SMART) besserwisser (2015)
191 kr
-
Nikkis dagbok #4 : berättelser om en (inte så) graciös skridskoprinsessa (2015)
191 kr
-
Nikkis dagbok #3 : berättelser om en (inte så) talangfull popstjärna (2014)
191 kr
-
Nikkis dagbok #1 : berättelser från ett (inte så) fantastiskt liv (2013)
195 kr
Beskrivning
»Nikkis dagbok är den roligaste dagboken någonsin!« Belinda Graham, Tidningen Kulturen
Vad är tio gånger värre än en odräglig lillasyster? Jo, en odräglig lillasyster som har stulit ens hemliga dagbok!
Det är dags för skolstart igen och Nikki är lite orolig. Som vanligt har hon sina vänner till hands och de brukar alltid kunna hjälpa henne. Det är bara det att den här gången är det vännerna som behöver hjälp.
Nikki blir snabbt överväldigad och efter ett tag börjar hon till och med känna sig sjuk. Vad händer då? Jo, Nikkis lillasyster Brianna tar chansen att stjäla hennes dagbok! Hur mycket ska Brianna hinna ställa till med innan Nikki är på benen igen?
I översättning av Torun Reuterswärd.
RACHEL RENÉE RUSSELL är den bästsäljande författaren som toppat New York Times lista med succéserierna Nikkis dagbok och Den otursförföljde Max Crumbly. Hennes böcker har sålts i mer än 55 miljoner exemplar världen över och har översatts till ett fyrtiotal språk. Filmrättigheterna till Nikkis dagbok-serien har köpts av Summit Entertainment, som gjorde Twilight och Divergent. Berättelser om en (inte så) odräglig lillasyster är den efterlängtade nya boken i Nikkis Dagbok-serien.
Om denna bok
Nikkis dagbok #16 : berättelser om en (inte så) odräglig lillasyster av Rachel Renée Russell är en Danskt band bok med 218 sidor på Svenska. Den utgavs 2025 av Modernista.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Nikkis dagbok #16 : berättelser om en (inte så) odräglig lillasyster begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation