Att leva med schizoaffektivt syndrom | 1:a upplagan
- Danskt band, Svenska, 2019
- Författare: Mats Arndtzén
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
Dessutom berättas om den långa svåra vägen tillbaka med hjälp av mediciner och terapi. Boken är en självbiografi. Genom att få den utgiven och läst av många, är författarens strävan att boken ska minska stigmat kring psykiska sjukdomar, berätta om vad schizoaffektivt syndrom innebär, uppmuntra sjuka och deras anhöriga att söka vård för den sjuke, minska skammen för att ha psykisk sjukdom, och göra det mer accepterat att ha en själslig åkomma. Att leva med schizoaffektivt syndrom tar upp ett aktuellt ämne som det finns ett sug efter fler böcker kring. Målgruppen är alla som är intresserade av temat psykisk ohälsa.
Mitt namn är Mats Arndtzén. Jag bor i Umeå. I Vilhelmina centralort växte jag upp. Jag är 54 år. Jag arbetar som sekreterare på Frälsningsarméns kår i Umeå, med grafiska produkter, korrespondens, sociala media och informationsflöde. Min familj består av min pappa, mamma och en yngre bror. Min passion i livet förutom skrivandet är bordsrollspel.
Om denna bok
Att leva med schizoaffektivt syndrom av Mats Arndtzén är en Danskt band bok med 223 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2019.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Att leva med schizoaffektivt syndrom begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation