Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Barn, ungdomar och vuxna med Asperger syndrom | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 1997
- Författare: Christopher Gillberg
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Ny säljare
Beskrivning
Den första boken på svenska som helt ägnas åt "Aspergerproblematiken". Skriven av Professor Christopher Gillberg som erkänt är en av de kliniskt säkraste experterna i världen inom området och som arbetat med detta i över 20 år. Boken ger en saklig information till professionella av olika kategorier och självklart till ungdomar och vuxna med Asperger syndrom. Boken innehåller mycket bra fallbeskrivningar samt en mängd litteraturhänvisningar.
Om denna bok
Barn, ungdomar och vuxna med Asperger syndrom av Christopher Gillberg är en Häftad bok med 192 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 1997 av Studentlitteratur.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Barn, ungdomar och vuxna med Asperger syndrom begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 31% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 141 kr medan nya kostar 205 kr – en besparing på 64 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation