Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Mönster | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2019
- Författare: Sofia Larsson
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
Lollo är nyligen utskriven från en sluten psykiatrisk klinik där hon spenderat mer än halva sitt liv. Hennes nya liv på utsidan ska precis börja och hon brottas med vardagliga sysslor som för henne känns omöjliga. När hon en dag går förbi ett skyltfönster och får syn på ett tygmönster, som hon tycker sig känna igen, så förändras allt.
Emma är en kreativ och ambitiös tjej som driver en textilbutik med egendesignade mönster. Affärerna går bra och hennes till synes enda problem är att hon är i konflikt med sin kompis Annika, tills hon plötsligt får syn på en person från sitt förflutna genom sitt butiksfönster.
"Såg hon rätt, kunde det verkligen vara hon? Tankarna snurrade som ett virrvarr i huvudet. Det var längesen hon såg henne nu. Bilderna och breven hade plötsligt slutat komma. Tiden hade gjort att hon så gott som glömt av henne helt.
Hon kände sig inte längre kapabel att jobba. Hon var chockad och lite skakig. Om det var henne hon såg, vad skulle det innebära?"
Om denna bok
Mönster av Sofia Larsson är en Häftad bok på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2019 av Nicole Publishing.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Mönster begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation