Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Sagospelet Rymd: Trolldom i Masona | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2020
- Författare: Daniel Lehto, Alexander Fahlander
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Beskrivning
Det glöder om spegeln ni precis klivit ut ur. Rummet ni hamnat i är fyllt av dammiga, gamla böcker och underliga föremål. Kanske ni kan hitta det stulna timglaset för silversand här? Er kompis, hoppingen Studsa, skuttar nyfiket omkring i rummet.
- Försiktigt, säger du, så du inte välter något! Knappt har du hunnit avsluta meningen, förrän Studsa snubblar över en magisk kvast, välter en trave böcker, en riddarrustning och slutligen spegeln ni kom genom.
- Oj då, tänker Studsa med sin telepati.
Du och dina vänner, magikern Pendor och älvan Pixa, ser bestört på varandra. Rummet har inga andra synliga ingångar, och Pendors lysande eldboll börjar mattas av. Nu är det bråttom!
Trolldom i Masona är den femte världsboken till Sagospelet Äventyr. Innanför pärmarna hittar du en mängd förtrollningar, regler för att skapa en spelfigur som är magiker, olika trollkonstskolor, magiska varelser, läran om trollbrygd och mycket mer!
OBS! Boken är inte en självständig produkt. Du behöver Sagospelet Äventyr för att kunna använda materialet i Trolldom i Masona.
Om denna bok
Sagospelet Rymd: Trolldom i Masona av Daniel Lehto och Alexander Fahlander är en Inbunden bok med 126 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2020 av Fria Ligan.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Sagospelet Rymd: Trolldom i Masona begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation