Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Spegelmagikernas ö | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2021
- Författare: Daniel Lehto
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Beskrivning
Prinsessan Ina och hennes vän, den väldiga draken Eld Flammskägge, befinner sig på jakt efter prinsessans försvunna föräldrar. Trots långa resor mellan öarna i Västanhavet har de inte hittat det allra minsta spår.
Som alla prinsar och prinsessor har Ina fått lära sig att inte ge upp. Men tvivlet finns där hela tiden: kommer hon någonsin att få återse dem?
Spegelmagikernas ö är den andra delen i en ny spännande bokserie skriven av Daniel Lehto och illustrerad av Richard Svensson.
Om denna bok
Spegelmagikernas ö av Daniel Lehto är en Inbunden bok med 54 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2021 av Fria Ligan.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Spegelmagikernas ö begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation