Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Nanomaterials for Advanced Biological Applications | 1:a upplagan
- Inbunden, Engelska, 2019
- Författare: Moones Rahmandoust, Majid R. Ayatollahi
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
Presents recent advances on how experimental and theoretical nanotechnology is serving biotechnology, medicine, and biomaterials
Offers new techniques which are beneficial in enhancing the efficiency of common therapeutics and lowering their risks
Om denna bok
Nanomaterials for Advanced Biological Applications av Moones Rahmandoust och Majid R. Ayatollahi är en Inbunden bok med 224 sidor på Engelska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2019 av Springer Nature.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Nanomaterials for Advanced Biological Applications begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation