Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Allt kommer att bli bra : Memoarer | 0:e upplagan
- Pocket, Svenska, 2022
- Författare: Jonas Sjöstedt, Jessica Nordh
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
När Jonas Sjöstedt kandiderade till partiledarposten på hösten 2011 balanserade Vänsterpartiet på fyraprocentsspärren i opinionen. När han avgick 2020 var han Sveriges populäraste partiledare och partiet mer än dubbelt så stort. Men resan dit var inte enkel. Här skriver Sjöstedt tillsammans med sin mångåriga pressekreterare, Jessica Nordh, om bakslag och framgångar och hur man stegvis byggt ett modernt, grönt parti förankrat i svenskars vardag. Läs om hårda förhandlingar, interna motsättningar och vad som egentligen sades. Om besvikelsen att inte nå ända fram till regeringsmakten, men också om osannolika politiska framgångar.
Om denna bok
Allt kommer att bli bra : Memoarer av Jonas Sjöstedt och Jessica Nordh är en Pocket bok med 526 sidor på Svenska. Den utgavs 2022 av Albert Bonniers Förlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Allt kommer att bli bra : Memoarer begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation