Tydliggörande pedagogik i anpassad skola och LSS : För unga med intellektue | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2024
- Författare: Annelie Karlsson Stider, David Edfelt, Jennie Linde, Helena Molker Lovén
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
De praktiska handböckerna i Tydliggörande-serien visar hur tydliggörande pedagogik kan göra vardagliga moment begripliga, hanterbara och meningsfulla för barn och unga. Med enkla tekniker som visuella stöd, scheman och tydliga instruktioner kan du kompensera för nedsatta funktionsförmågor och anpassa undervisningen och lärmiljön.
Mer information om boken kommer inom kort.
Om denna bok
Tydliggörande pedagogik i anpassad skola och LSS : För unga med intellektue av Annelie Karlsson Stider, David Edfelt, Jennie Linde och Helena Molker Lovén är en Häftad bok med 240 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2024 av Natur & Kultur Läromedel.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Tydliggörande pedagogik i anpassad skola och LSS : För unga med intellektue begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation