Svenska som andraspråk : lärarbok. 2, Mera om språket och inlärningen | 2:a upplagan
- Häftad, Svenska, 1995
- Författare:
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Skickar snabbt
Toppsäljare
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Denna serie vänder sig i första hand till lärare i svenska som andraspråk men ger också viktiga kunskaper och insikter till alla som i sin undervisning möter invandrarelever.
De tre böckerna ingår i Utbildningsradions kurs "Med andra ord".
Böckerna finns som talböcker och kan beställas från SRF Studiebruppen, 122 88 Enskede.
Om denna bok
Svenska som andraspråk : lärarbok. 2, Mera om språket och inlärningen är en Häftad bok med 232 sidor på Svenska. Detta är den 2:a upplagan som utgavs 1995 av Natur & Kultur.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Svenska som andraspråk : lärarbok. 2, Mera om språket och inlärningen begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 29% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 206 kr medan nya kostar 290 kr – en besparing på 84 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation