Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Herr Gurka, Krakel Spektakel och alla de andra | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2013
- Författare: Lennart Hellsing, Klas Widén, Johanna Hellsing
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Toppsäljare
Verifierad säljare
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Johanna Hellsing har gjort urvalet i samarbete med författaren.
Klas Widén står för arrangemang och inspelning av sångerna tillsammans med Johanna på bland annat ukulele, gitarr, dragspel och flöjter. Sångerna är tonsatta av Knut Brodin, Georg Riedel, Lillebror Söderlundh, Göran Swedrup, Hans-Åke Gäfvert, Carl-Bertil Agnestig, Stefan Forssén och Tryggve Eeg-Olofsson. Klas Widén bidrar med tre nya tonsättningar: Scheherazade, Vad ska vi göra? och Ulliga bulliga djur.
Boken är färgsprakande med de klassiska Hellsing-illustrationerna av Fibben Hald, Stig Lindberg, Tord Nygren, Charlotte Ramel och Poul Ströyer. Emma Adbåge och Axel Scheffler har också tillkommit.
Om denna bok
Herr Gurka, Krakel Spektakel och alla de andra av Lennart Hellsing, Klas Widén och Johanna Hellsing är en Inbunden bok med 99 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2013 av R&S Books.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Herr Gurka, Krakel Spektakel och alla de andra begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 39% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 170 kr medan nya kostar 279 kr – en besparing på 109 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation