Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Mord ombord | 0:e upplagan
- Häftad, Svenska, 2012
- Författare: Jan Mårtenson
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
Lyxfartyget Queen Elisabeth 2 är på väg till New York. Ombord finns Johan Kristian Homan, antikhandlaren från Gamla stan. En miljardär med hotat finansimperium, hans vackra hustru, en grevinna från tsartiden och en advokat som liknar Karl XII:s dödsmask finns i persongalleriet.
Dramatik, spänning, kultur, mat och viner kryddar anrättningen i Mord ombord (2002) som börjar på Skagen och slutar på ett spökslott i Närke.
Det här är en print-on-demand-utgåva. Läs mer på www.wwd.se/pod
Om denna bok
Mord ombord av Jan Mårtenson är en Häftad bok med 351 sidor på Svenska. Den utgavs 2012 av Berlitz.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Mord ombord begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation