Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Diskurs | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2007
- Författare: David Howarth
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Ny säljare
Beskrivning
Läs mer
Diskursbegreppet väcker mycket debatt och uppfattas på en rad olika sätt inom nutida samhällsvetenskap. Författaren bedömer ett antal relevanta kritiska invändningar och undersöker hur diskursanalysen kan hjälpa oss att förstå identitetsbildning, hegemoni och förhållandet mellan struktur och handling. Boken ger en stimulerande introduktion till diskursbegreppet för studenter och forskare inom alla samhällsvetenskaper.
Om författarna
David Howarth är lektor i politisk teori vid Department of Government vid University of Essex.
Om denna bok
Diskurs av David Howarth är en Häftad bok med 176 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2007 av Liber AB.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Diskurs begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 30% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 190 kr medan nya kostar 273 kr – en besparing på 83 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation