Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Livbojen - Första hjälpen i matematik åk 7-9 | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2017
- Författare: Eva Lundström
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Beskrivning
Läs mer
Denna handbok borde varje elev ha vid sin sida under hela högstadietiden! Det är en lättläst handbok som är enkel att följa med metodtips och begrepp. Den kan användas som repetition, sammanfattning eller som stöd vid läxläsning i matematik. Tydligt kopplat till det centrala innehållet i Lgr11 i matematik för åk 7-9.
Handboken följer det centrala innehållet i Lgr 11 och går igenom begrepp, metoder och strategier för att lyckas med sin högstadiematematik.
Om författarna
Eva Lundström är matematikhandledare, förstelärare i matematik och NO-lärare på högstadiet. Hon har arbetat på olika skolor i Stockholm i 18 år. I september -16 började Eva på Liber som projektledare på Secondary i Ma/NV. Eva arbetar även som volontär och hjälper barn och ungdomar med läxläsning.
Om denna bok
Livbojen - Första hjälpen i matematik åk 7-9 av Eva Lundström är en Häftad bok med 60 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2017 av Liber AB.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Livbojen - Första hjälpen i matematik åk 7-9 begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation