Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Försäljning och kundservice 1, lärarhandledning, Gy25 | 1:a upplagan
- Spiral, Svenska, 2025
- Författare: Elisabeth Ekström, Maria Almeborn, Katri Strömberg
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Beskrivning
Försäljning och service 1, lärarhandledning är anpassad efter Försäljning och kundservice 1, bok som har fokus på arbeten inom försäljning och service. Materialet är noggrant anpassat till försäljning och kundservice nivå 1 enligt ämnesplanen för Gy25..
I Försäljning och kundservice 1, bok möter eleverna personal och kunder i en större dagligvarubutik någonstans i Sverige. Genom människorna i butiken lär sig eleverna betydelsen av service och gott bemötande, både internt och externt, liksom vikten av att arbeta med hållbarhet inom handel.
Lärarhandledningen följer elevboken och innehåller inspirerande lektionsförslag, övningar och uppgifter samt lösningsförslag till elevbokens instuderingsfrågor. Med denna lärarhandledning får du ett gediget material som gör det enkelt att planera och genomföra din undervisning
.
Försäljning och kundservice 1 lärarhandledning:
- Har en tydlig koppling till ämnesplanen för Gy25
- Underlättar och sparar tid för dig vid planerings- och bedömningsarbetet
- Har lösningsförslag till elevbokens instuderingsfrågor
- Har lektionsförslag, uppgifter och övningar
Om denna bok
Försäljning och kundservice 1, lärarhandledning, Gy25 av Elisabeth Ekström, Maria Almeborn och Katri Strömberg är en Spiral bok med 256 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2025 av Gleerups Utbildning.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Försäljning och kundservice 1, lärarhandledning, Gy25 begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation