Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Half bad : det mörka ödet | 1:a upplagan
- Kartonnage, Svenska, 2015
- Författare: Sally Green
- Betyg:
Välj skick:
Skickas inom 0-2 vardagar
Skickas från säljare inom 0-2 vardagar
Verifierad säljare
Fler utgåvor
Beskrivning
Den fantastiska uppföljaren till Half bad – Ondskans son! Ett mörkt, magiskt och gripande äventyr som inte liknar något annat.
Nathan har fått sina tre gåvor och hans kraft har vaknat. Men det är en främmande, monstruös förmåga som han inte kan styra. Gång på gång vaknar han upp, blodig och med minnesluckor. Han måste lära sig att kontrollera odjuret inom sig innan det går för långt.
Han är fortfarande jagad av myndigheterna. Och på något sätt måste han lyckas rädda sin stora kärlek Annalise, som är fånge hos fienden.
Kriget mellan vita och svarta häxor blir bara värre, och när en grupp rebeller går samman mot de vita häxorna dras Nathan in i kampen. Men kan han lita på rebellerna? Kan han ens lita på sig själv?
Half bad – Det mörka ödet är andra delen i Sally Greens osannolikt framgångsrika serie. Trilogin har sålts till över 50 länder.
Om denna bok
Half bad : det mörka ödet av Sally Green är en Kartonnage bok med 384 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2015 av Semic.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Half bad : det mörka ödet begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 35% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 135 kr medan nya kostar 209 kr – en besparing på 74 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation