Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Vintermörker - Samlade spänningshistorier (kart.) | 0:e upplagan
- Kartonnage, Svenska, 2017
- Författare: Åke Edwardson
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Sedan debuten 1995 har Åke Edwardson blivit en av landets mest folkkära och mångsidiga författare. Nu har han samlat sina bästa spänningsnoveller, varav flera är tidigare opublicerade i Sverige, i en volym. Han är mest känd för sin hyllade kriminalserie om kommissarie Erik Winter. Och tonvikten i denna samling ligger på hans kriminalnoveller. Men här finns även bl.a. skräck- och spökhistorier.
Om denna bok
Vintermörker - Samlade spänningshistorier (kart.) av Åke Edwardson är en Kartonnage bok med 526 sidor på Svenska. Den utgavs 2017 av Semic.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Vintermörker - Samlade spänningshistorier (kart.) begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation