Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Cirkusdeckarna och dödskallemysteriet | 0:e upplagan
- Kartonnage, Svenska, 2023
- Författare: Dan Höjer
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
De två största stjärnorna på Cirkus Pommery är de unga tvillingarna Kaspar och Katinka. Publiken häpnar när de visar sina fantastiska konster. Men Kaspar och Katinka gillar också mysterier. Och när en ovärderlig silverskatt stjäls från slottet i Linköping, så tar tvillingarna upp jakten på bovarna. Det blir ett dramatiskt äventyr där de smyger på ett läskigt motorcykelgäng och blir inlåsta i slottskällaren av otäcka skurkar. Bok nr 29 i serien om Cirkusdeckarna.
Om denna bok
Cirkusdeckarna och dödskallemysteriet av Dan Höjer är en Kartonnage bok med 128 sidor på Svenska. Den utgavs 2023 av Semic.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Cirkusdeckarna och dödskallemysteriet begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation