Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Smårätter, tilltugg och sött med smak från Medelhavet | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2024
- Författare: Katarina Kling
- Betyg:
Skickas inom 2 vardagar
Beskrivning
Läckra och lättfixade smårätter som passar båda vardag och fest! Här bjuder succébloggaren Katarina Kling på lyxiga munsbitar, drinkar, tilltugg och desserter med klassiska medelhavssmaker. Vad sägs om souvlaki med yoghurtröra, gratinerade musslor, filodegsrullar med fetaost, dill och spenat arancini, pesto rossa och boureki? Eller avsluta vilken måltid som helst med en finessrik baklava eller läskande semifreddo med körsbär och pistagenötter. Bokens strukturerade recept gör det enkelt för alla att laga och du kan kombinera dem precis som du vill. Samla familj och vänner och duka upp till medelhavsfest!
Katarina Kling driver den populära matbloggen KlingsKitchen och har alltid haft ett stort intresse för matlagning. Katarina vill inspirera till att våga ha roligt i köket och hennes recept har alltid en lite annorlunda twist. Smårätter, tilltugg och sött med smak från Medelhavet är Katarinas tredje bok. Hon har tidigare givit ut böckerna Baka julens goda – godis, desserter, bakverk, bröd och juliga drinkar och Soppa, bröd, röror och andra smårätter.
Om denna bok
Smårätter, tilltugg och sött med smak från Medelhavet av Katarina Kling är en Inbunden bok med 112 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2024 av Semic.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Smårätter, tilltugg och sött med smak från Medelhavet begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation