Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Vad varje pedagog bör veta - om hjärnan, inlärning och motivation | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2017
- Författare: Anna Tebelius Bodin
- Betyg:
Skickas inom 0-2 vardagar
Beskrivning
Anna Tebelius Bodin har en Master of Education från Harvard University i USA. Hon har varit verksam som pedagog i flera år. Nu föreläser hon i Sverige och utomlands om psykologin bakom hur vi lär.
Om denna bok
Vad varje pedagog bör veta - om hjärnan, inlärning och motivation av Anna Tebelius Bodin är en Häftad bok med 64 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2017 av Hjärna utbildning.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Vad varje pedagog bör veta - om hjärnan, inlärning och motivation begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 1 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
- Malmö universitet: UV265G
Boken är särskilt populär inom Pedagogik & psykologi-programmen.
Produktinformation