Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Jag tror jag går in i hans rum och öppnar en väska till | 0:e upplagan
- Inbunden, Svenska, 2023
- Författare: Marie-Louise Ekman
- Betyg:
Välj skick:
Skickas inom 1-3 vardagar
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Toppsäljare
Verifierad säljare
Beskrivning
Ett samtal utan slut
En ung man som inte vet vad han ska bli, utföra eller uppföra sig, och mår dåligt och misslyckas gång på gång, skriver ner detta i väntan på vad som egentligen kommer att ske.
Det är början på en mans liv, som sedan blev en av de mest uppburna inom sitt yrke. Skådespelarens.
Boken handlar om hur man är som ofärdig, omogen, letande, sökande.
På samma gång som den också utspelar sig under den så småningom mest uppburne yrkesmänniskans sista dygn i livet.
Marie-Louise och Gösta Ekman delade allt under ett trettioårigt äktenskap. Gösta Ekman gick bort den 1 april 2017. Marie-Louise Ekman fortsätter deras samtal och öppnar nu hans dagböcker en gång till för sig själv och för första gången för läsarna.
Om denna bok
Jag tror jag går in i hans rum och öppnar en väska till av Marie-Louise Ekman är en Inbunden bok på Svenska. Den utgavs 2023 av Piratförlaget.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Jag tror jag går in i hans rum och öppnar en väska till begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 22% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 180 kr medan nya kostar 231 kr – en besparing på 51 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation