Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Repetitionskompendium i processrätt : med facit och interaktiva nätfigurer | 7:e upplagan
- Häftad, Svenska, 2006
- Författare: Torleif Bylund
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Fler utgåvor
Beskrivning
Om Du läser juridik och tycker att processrätt är ett svårforcerat ämne, så kanske Du behöver en genväg till relevanta kunskaper inför tentamen, som närmar sig med blixtens hastighet. Gör Dig själv tjänsten att sätta i Dig detta Repetitionskompendium! I kompendiet lotsas Du på ett effektivt och pedagogiskt sätt förbi processrättens komplicerade blindskär och genom dimbankarna av grundbegrepp. Om Du redan är jur kand kanske Du lyckats glömma processrättens värstamysterier?! Varför inte ägna en tågresa eller en ledig kväll åt att återerövra Dina kunskaper om processrättens delikata spelregler!? I detta kompendium lotsas Du på ett effektivt och pedagogiskt sätt förbi processrättens komplicerade blindskär och genom dimbankarna av grundbegrepp. Om Du läser juridik och vill få syn på grundbultarna i olika processuella förfaranden, gå in på förlagets hemsida och sök upp sidans fyra nya processfigurer. På plats i figurerna kan Du klicka Dig fram till mer information om elementa i olika processer.
Om denna bok
Repetitionskompendium i processrätt : med facit och interaktiva nätfigurer av Torleif Bylund är en Häftad bok med 222 sidor på Svenska. Detta är den 7:e upplagan som utgavs 2006 av Iustus.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Repetitionskompendium i processrätt : med facit och interaktiva nätfigurer begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 64% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 111 kr medan nya kostar 306 kr – en besparing på 195 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.