En mjautini till, tack! Cocktails med klös | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2024
- Författare: Mark Davison
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Sedan de forntida egyptiska hieroglyferna har 51 % av befolkningen varit besatta av katter. Och vad är ett bättre sätt att fira våra majestätiska missar än med en elegant drink i handen medan de spinner i ditt knä?
Det här kanske du inte visste, men det finns en katt för varje drink! Självklart har kändiskatter som Grumpy Cat, Larry på 10 Downing Street och katten Gustaf sina egna signaturdrinkar. Men givetvis finns det också en mängd andra legendariska kattdrinkar: Mjaurtini, Amjauretto sour, Katterol spritz, Kisse colada ... Helt enkelt en mängd drinkar och cocktails du inte hade en aning om att du inte kunde leva utan!
Varje cocktail i den här boken är spetsad med kärlek till katter. Alla recept har steg för steg-instruktioner och följs av bedårande och underhållande kattillustrationer. Utöver detta bjuds det på kattspel, oväntade insikter om olika kattraser och mer information om katter än du kan vifta på med din laserpekare.
Oavsett om du ska hålla i din katts födelsedagsfest eller bara vill njuta av en lugn Mjautini hemma är denna bok ett måste för varje kattälskande cocktailentusiast!
Om denna bok
En mjautini till, tack! Cocktails med klös av Mark Davison är en Inbunden bok med 160 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2024 av Tukan förlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp En mjautini till, tack! Cocktails med klös begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 20% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 103 kr medan nya kostar 129 kr – en besparing på 26 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation