Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
De fyra fängslande räknesätten | 1:a upplagan
- Danskt band, Svenska, 2008
- Författare: Kjartan Poskitt
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Fler utgåvor
-
Farlig forskning (2012)
118 kr
-
Magiska mått : längd, area och volym (2009)
108 kr
-
Krafter att räkna med (2006)
108 kr
-
De geniala grekerna (2005)
104 kr
Beskrivning
Kjartan Poskitt har skrivit ett trettiotal böcker om matematik och fysik för unga läsare. I serien Förfärliga fakta har han bland annat utkommit med Den hissnande galaxen (2004), Fängslande matematik (2005) och Mer fängslande matematik (2006).
Om denna bok
De fyra fängslande räknesätten av Kjartan Poskitt är en Danskt band bok med 173 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2008 av Argasso bokförlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp De fyra fängslande räknesätten begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation