Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Champagneflickan : en svensk strippa berättar | 1:a upplagan
- Pocket, Svenska, 2008
- Författare: Caroline L. Jensen
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Toppsäljare
Beskrivning
Champagneflickan är ett i allra högsta grad levande vittnesmål av en sann överlevare. Det är med stor berättarglädje och befriande självdistans som Caroline Jensen ger oss sin historia om den hisnande korta färden från tryggt svenskt vardagsliv till den utsatta tillvaron i den danska porrbranschen. Det här är ingen sensationstext, utan verkligheten så som den upplevdes av en som var där.
CAROLINE JENSEN är född 1978 och har varit balettdansös vid Malmö stadsteater, sångerska, universitetsstuderande, strippa, diskjockey och mycket annat. Detta är hennes första bok
Om denna bok
Champagneflickan : en svensk strippa berättar av Caroline L. Jensen är en Pocket bok med 336 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2008 av Lind & Co förlag.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Champagneflickan : en svensk strippa berättar begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 99 kr medan nya kostar 59 kr – en besparing på 0 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation