Hej, vad heter du? : Svenska för nybörjare | 1:a upplagan
- Häftad, Svenska, 2024
- Författare: Örjan Hansson
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Boken fokuserar på kommunikation i vardagliga situationer: samtal om sig själv, räkneord, klockan, dagliga aktiviteter, familj, hälsa, mat och matvanor, prata om arbete, skaa lånekort, köpa tågbiljetter osv.
Till boken hör en omfattande öppen hemsida som både lärare/ språktränare och kursdeltagare kan gå in på. På hemsidan finns ljudfiler till bokens texter, hörövningar och en resentation till vart och ett av de 20 kapitlen samt facit till bokens övningar. Varje kapitels text, vokabulär och grammatik övas både i boken och på hemsidan.
Obs! Eftersom bokens hemsida innehåller många uttalsövningar är boken även lämplig för självstudier.
Om denna bok
Hej, vad heter du? : Svenska för nybörjare av Örjan Hansson är en Häftad bok med 64 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2024.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Hej, vad heter du? : Svenska för nybörjare begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation