Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Dolly Detektiv och de stulna vantarna | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2018
- Författare: Anna Hansson
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Beskrivning
Det här är den sjunde boken i serien om Dolly Detektiv. Boken är lättläst (lix 11) och passar barn som just kommit igång med läsningen. Bilderna täcker hela uppslag och det är bara några rader text på varje uppslag.
I slutet av boken finns miniatyrbilder för att barnen ska kunna återberätta historien. Dessutom finns klurigheter, som gör att barnen själva får vara detektiver.
Anna Hansson är är utbildad lärare och skriver böcker som hon själv hade velat läsa som barn. Spännande, fantasifulla och roliga.
Emmalill Frank är illustratör med barnböcker som specialitet. Hon älskar knasiga detaljer och hennes bilder är färgglada och humoristiska.
Om denna bok
Dolly Detektiv och de stulna vantarna av Anna Hansson är en Inbunden bok med 34 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2018 av Beta Pedagog.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Dolly Detektiv och de stulna vantarna begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation