Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Tiara och Dr. Martens ; Spotlight | 1:a upplagan
- Kartonnage, Svenska, 2004
- Författare: Meg Cabot
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Toppsäljare
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
Tiara och Dr Martens
Mia var helt säker på att det inte kunde finnas något som var värre än att vara en 172 centimeter lång, plattbröstad fjortonåring som dessutom var usel i matte. Men hon hade fel, det kunde vara mycket värre … Plötsligt visar det sig att Mias pappa är prins av Genovia, ett lilleputtland i Europa. Ska hon nu tvingas ge upp sitt alldeles vanliga New York-liv i Dr. Marten-kängor?
Spotlight
Farmors prinsesslektioner fortsätter, mamma är gravid med matteläraren och Mia själv har fullt upp med att vänja sig vid sitt nya liv. Hon vet inte om hon gillar det där med att vara prinsessa, det var mycket enklare när allt var som vanligt.
Översättare Ann Margret Forsström.
Om denna bok
Tiara och Dr. Martens ; Spotlight av Meg Cabot är en Kartonnage bok med 480 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2004 av Tiden.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Tiara och Dr. Martens ; Spotlight begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 99% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 78 kr medan nya kostar 13,428 kr – en besparing på 13,350 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation