Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Apoteket i biblioteket | 1:a upplagan
- Inbunden, Svenska, 2021
- Författare: Jan G Bruhn
- Betyg:
Skickas inom 1-3 vardagar
Vill du sälja den här boken?
Sälj den här bokenBeskrivning
I den här boken har jag samlat över tusen texter och citat från världslitteraturen om gamla droger och nya läkemedel. Författare, filosofer, forskare och vanliga människor berättar med egna ord om sina upplevelser av läkemedelsbehandling, biverkningar och drogers effekter.
Deras erfarenheter och åsikter är viktiga för att spegla vårt farmaceutiska kulturarv och ge dagens drogdebatt en historielektion. Här finns också tankar och idéer om varför vi tar läkemedel och droger, och hur dessa kan komma att se ut i framtiden.
Välkommen in i mitt litterära apotek! Jag bjuder på intelligenta tabletter, magiska mediciner och djävulska droger. Du får själv avgöra om boken är ett effektivt sömnpiller eller vidgar ditt medvetande.
Om denna bok
Apoteket i biblioteket av Jan G Bruhn är en Inbunden bok med 634 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2021 av Ekström & Garay.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Apoteket i biblioteket begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Du kan bevaka den här boken så får du ett mail så fort vi får in den i lager som begagnad.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation