Sälj dina kursböcker, vinn presentkort på 1000 kr. Kom igång här
Öra Näsa Hals | 1:a upplagan
- Danskt band, Svenska, 2009
- Författare: Ville Strååt
- Betyg:
Välj skick:
Skickas nästa vardag
Beskrivning
På omslagets insidor hittas, förutom diagnosförslag, tumregler om när malignitet bör misstänkas, hur en knöl på halsen kan tolkas samt en lista med använda förkortningar.
Boken används både i Svensk och Norsk läkarutbildning. Flera ÖNH-kliniker delar ut den till sommarvikarier och randande läkare.
Recensioner i Norska, Finska och Danska läkartidningen har påpekat bildernas höga klass och även jämfört med Netter.
Om denna bok
Öra Näsa Hals av Ville Strååt är en Danskt band bok med 68 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2009 av MediArt prod.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Öra Näsa Hals begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 25% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 236 kr medan nya kostar 316 kr – en besparing på 80 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Används vid svenska universitet
Denna kurslitteratur används aktivt i 1 universitetskurser vid lärosäten runt om i Sverige, inklusive:
- Göteborgs universitet: LÄ091Ö
Boken är särskilt populär inom Medicin, vård & fysiologi-programmen.
Produktinformation