Vi flyttar från butik till nätet - så funkar det framåt
Vilse i finanskrisens labyrinter? : spararens guide till finansvärldens obegripligheter | 1:a upplagan
- Danskt band, Svenska, 2009
- Författare: Olle Rossander
- Betyg:
Välj skick:
Skickas från säljare inom 1-3 vardagar
Verifierad säljare
Beskrivning
Olle Rossander ger svar på många av de frågor kring finanskrisen som de flesta ställer sig
Hur kunde detta hända?
Vilka bär ansvaret?
Vilka kommer att tvingas betala?
Vem kan göra vad för att undvika, eller i varje fall mildra, framtida kriser?
Och framför allt: hur kan spararen bäst skydda sig själv?
Under drygt tre decennier som ekonomijournalist har Olle Rossander gjort sig känd för att ifrågasätta etablerade sanningar. Han har gjort det i olika positioner, som reporter på Dagens Eko, som chef för Dagens Nyheters ekonomiredaktion och som chefredaktör för Affärsvärlden. Det senaste året har han varit flitigt förekommande som debattör och kommentator i Rapport, Aktuellt och Agenda i Sveriges Television och till exempel Studio Ett i P1.
Denna bok är kanske den första begripliga guiden till finansvärldens galax. Du får kunskaper och insikter du kan ha stor nytta av, i jobbet, i studierna och i ditt privatekonomiska liv.
Välkommen att följa med!
Om denna bok
Vilse i finanskrisens labyrinter? : spararens guide till finansvärldens obegripligheter av Olle Rossander är en Danskt band bok med 102 sidor på Svenska. Detta är den 1:a upplagan som utgavs 2009 av Beijbom Books.
Spara pengar – köp begagnad från Campusbokhandeln
Köp Vilse i finanskrisens labyrinter? : spararens guide till finansvärldens obegripligheter begagnad från Campusbokhandeln och spara upp till 14% jämfört med nypris. Begagnade exemplar finns från 184 kr medan nya kostar 214 kr – en besparing på 30 kr. Köp tryggt med Campusbokhandeln.
Genom att köpa & sälja begagnat sänker du kostnaden för studier både för dig och nästa student samtidigt som du gör nytta för klimatet.
Produktinformation